top of page

Ajujahi võitis lahe tõukeratas Raybike

Paar nädalat tagasi, 10. mai hilisõhtul peetud ettevõtluskonkursi Ajujaht finaalgalal lõikas loorbereid ainulaadse juhtimissüsteemiga kolmerattaline tõukeratas Raybike, mille autorid võitsid oma äriidee edasiarendamiseks 20 000 eurot. BDA on Ajujahti vedanud juba 5 aastat ning tunneme suurt uhkust konkursi edu ja arengute üle.


Raybike’i (www.raybike.com) idee autori Raino Sinisalu sõnul kasutatakse auhinnaraha toote edasiarendamiseks ning välisturgudele viimiseks. “Raybike soe vastuvõtt eestlase poolt on andnud meile usku edasi tegutseda ning oma ideed ka mujal maailmas tutvustada,” rääkis Sinisalu lisades, et juba sel suvel saavad kõik huvilised Raybike’sid Tallinnas Tammsaare pargis rentida või Sportlandi poodidest osta.


Teise koha ning 14 000 eurot võitis loodussõbralik grillsöekarp Grillcube (www.grillcube.com) . Kolmanda koha ja 6000 eurot pälvis aga kohalike toimetajate poolt kokku pandud interaktiivne reisijuht Like A Local Guide (www.likealocalguide.com) , mis sai ka parima Tallinna äriprojekti, sotsiaalse ettevõtluse ja publiku lemmiku tiitli. Tartu parimaks äriprojektiks kuulutati aga uppumatu purjepaat Dolphin.


Meie hea toetaja SEB äriarenduse divisjoni direktori ja Ajujahi žürii esimehe Mart Maasiku sõnul paistsid tänavu kõik kaheksa finaali jõudnud ideed silma kõrge professionaalse taseme ja hea ettevalmistusega. “Valikut oli väga raske teha, sest kõik meeskonnad olid poole aastaga oma äri käimalükkamisel teinud suuri edusamme,” märkis Maasik ning lisas, et ka ettevõtluskonkurss ise on viie aastaga saavutanud uue taseme. “Tunnustust on kindlasti väärt ka Ajujaht ja selle korraldajad, sest iga aastaga sirgub siit järjest põnevamaid ja tugevamaid äriprojekte, mis toovad tulu nii Eesti majandusele kui mainele,” ütles Maasik.


Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on EAS ja konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. 95 000-eurose auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB Pank, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision, MarkIT, Advokaadibüroo Borenius, Tallinna ja Tartu linn. Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Ajujahi projektijuht on Lo Rihvk


Comentários


bottom of page