top of page

Tervisetehnoloogiad: suure potentsiaaliga, kuid keeruline äri

Eile,12.novembril toimus Tallinnas, Tehnopolis alustavate tervisetehnoloogia ettevõtjate üritus StartSmart! Healthtech4Business. Üritusel osalenud sajale ettevõtjale jagasid kogemusi Skandinaavia tervisetehnoloogia eksperdid Seppo Mäkinen, Jarne Elleholm, Nora Kaarela ja Henrik Jensen.


“Tervisetehnoloogiate turg muutub aina suuremaks, üle 65-aastaste vanuserühm maailmas kahekordistub järgmise 15 aasta jooksul ja seetõttu kasvavad ka kulud tervishoiule. Uued tehnoloogiad, näiteks point-of-care diagnostika valdkonnas, teevad haiguste diagnoosimise odavamaks ja hoiavad ühtlasi kokku arstide aega. Alustava ettevõtte jaoks piisab lahenduse maha müümisest paaril turul, seejärel on juba oluliselt lihtsam vallutada ülejäänud maailm,” rääkis 25 aastat tervisetehnoloogiate investorina tegutsenud Seppo Mäkinen.


“Eduka ettevõtte aluseks on põhjalikult läbi mõeldud, aga mitte liiga keerukas ärimudel. Taanis tehtud uuringust selgus, et 97 protsendist ettevõtjatest, kes ei töötanud välja oma ärimudelit, suutsid selle teostada vaid kolm protsenti. Alustavad ettevõtjad keskenduvad liialt uute toodete loomisele. Parem on teha kõigepealt üks hea toode ja keskenduda seejärel ärimudeli täiustamisele. Heaks näiteks on aastas ligi 30% kasvava müügiga Nescafe kiirkohv, mis kukkus esimest korda turule tulles läbi. Teisel korral täiustasid nad oma ärimudelit ning sama toode kujunes väga edukaks,” rääkis MedWizi asutaja Henrik Jensen.


Lisaks ettekannetele toimus üritusel ka tervisetehnoloogia töötuba, kus alustavad ettevõtjad nagu FlickDiet, Healthiest.mobi, Framgo Ltd. ja paljud teised nii Eestist, Soomest kui ka mujalt arendasid oma ärimudelit kogenud mentorite juhendamisel. Päev lõppes võrgustumisüritusega, kus oma äriideed esitlesid LifeinU, Nutriferm jt.


StartSmart! on konverentside, praktiliste seminaride, töötubade ja võrgustikku laiendavate ürituste sari, mis on suunatud Eesti ja Soome alustavatele ettevõtjatele. Üritustesari kestab 2013. aasta keskpaigani ja seda organiseerivad koostöös Eesti Arengufond, Aalto Ülikool Soomes, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Technopolis Ülemiste, ja konsultatsioonifirma BDA Consulting. Seekordne StartSmart! seminar korraldatakse koostöös Tehnopoli, Eesti Tervisetehnoloogiate klastri ja Eesti Tervise Fondiga. Projekti rahastas osaliselt Euroopa Liit Kesk-Läänemere Interreg IVA programm 2007-2013


Lisainfo:

www.youtube.com/startsmartme

http://www.facebook.com/StartSmartMe

www.twitter.com/startsmartme (#StartSmart)

http://www.slideshare.net/startsmartme


Comments


bottom of page