top of page

Audru motoringrada A-Z

Audru ringraja arendusprojekt on kindlasti üks projektidest, mille üle me eriti uhked oleme. Oleme sellesse projekti olnud kaasatud juba selle algusest.


Et meenutada meie koostöö algust, peame tagasi minema aastasse 2010, sest just siis astus Andres Hall A2 Racing MTÜ esindajana meie kontoriuksest sisse ja rääkis säravate silmadega ideest, mis on inspireeritud maailmakuulsast Nürnburgringist.


BDA vanemkonsultant Ülle Puustusmaa asus koos Andresega kokku panema Audru rahvusvahelise auto- ja motospordikeskuse kontseptsiooni, sealhulgas läbi mõtlema erinevaid võimalikke sihtgruppe ja nendele suunatud tooteid, koostööpartnereid ja turundusstrateegiat. Kontseptsioon oli üks osa koostatud ja EAS-le esitatud rahastamistaotlusest, mis hõlmas veel tasuvus- ja teostatavusanalüüsi ning taotlusdokumentatsiooni. Kogusime kokku vajaliku informatsiooni arengukavadest, statistikast, uurisime teisi arendusi piirkonnas, MTÜ A2 Racing tegi tõsist koostööd partneritega, et edukalt taotleda finantseerimist tol ajal vähetuntud väiksele Audru MTÜ’le Piirkondliku konkurentsivõimelisuse tugevdamise meetmest. Audru taotlus valiti 8 rahastatava projekti hulka ligi 70 taotluse hulgast.


Positiivsele rahastusotsusele järgnes ligi 3 aastat tihedat tööd alates kõikvõimalikest eeltöödest, planeerimistest, seejärel mahukate ehitushangete läbiviimisest, ehitustöödest kuni esimeste stardipaukudeni välja. Audru projekt sattus majanduslikus plaanis pöördelisse aega: kroonid vahetas välja euro, hinnad hoonete ja teede ehitusturul kasvasid kordades võrreldes taotluse koostamise ajaga ning muutusi võrreldes alguses planeerituga oli päris mitmeid.


Projektijuhtidena oli BDA tugikäena kõrval: hoidsime eelarvel ja ajakaval silma peal, koostasime aruandeid ja leidsime häid lahendusi asetleidnud planeerimata situatsioonides ja protsessides. Võime uhkusega tõdeda- lõpp hea, kõik hea! Palju positiivset tähelepanu ja kiitust on projekt pälvinud nii riikliku kui kohaliku tasandi meedias ja muudes ringkondades, kus seda on mitmeid kordi esitletud kui silmapaistvat euroraha rakendamise edulugu ja arendusprojekti.


Ringraja ametlik hooajaavamine toimus aprillis 2013. Tänaseks on ringrada saavutanud oma rahvusvahelise tuntuse ja käesoleva hooaja nädalavahetused on täielikult broneeritud.


Soovime Andresele edu oma MTÜ ja Auto24ring arendamisel!

Kindlasti vaata: www.auto24ring.ee


Comments


bottom of page